Navigation




Bridge 2009 Results


Wednesday 10\7 - Day 1

Gold, 50-70, N/S, David Waterman, St. George, UT
Gold, 50-70, N/S, Teresa Waterman, St. George, UT
Gold, 50-70, E/W, Trish Ayers, Ivins, UT
Gold, 50-70, E/W, Vi Ratcliffe, Ivins, UT
Gold, 70+, N/S, Elizabeth Jameson, St. George, UT
Gold, 70+, N/S, Greg Perry,
Gold, 70+, E/W, Shirley Woods, St. George, UT
Gold, 70+, E/W, Dorothy Weaver, St. George, UT
 
Silver, 50-70, N/S, Maryann Fakler, Springville, UT
Silver, 50-70, N/S, Ron Fakler, Springville, UT
Silver, 50-70, E/W, Ruthe Thompson, Hurricane, UT
Silver, 50-70, E/W, Phyllis Hedberg, St. George, UT
Silver, 70+, N/S, Argie Carmichael, West Jordan, UT
Silver, 70+, N/S, Myrtle Feller, St. George, UT
Silver, 70+, E/W, Art Miller, St. George, UT
Silver, 70+, E/W, Betty Noonan, St. George, UT 

Bronze, 50-70, N/S, Sharon Dulberg, St. George, UT
Bronze, 50-70, N/S, Rita Porta, St. George, UT
Bronze, 50-70, E/W, Louie Coletti, Mesquite, NV
Bronze, 50-70, E/W, Linda Coletti, Mesquite, NV
Bronze, 50-69, Tie, Ron Jones, North Salt Lake, U
Bronze, 50-69, Tie, Kerma Jones, North Salt Lake, UT
Bronze, 70+, N/S, Jean Tait, Courtenay, BC, Canada
Bronze, 70+, N/S, Maivis Olsen, Courtenay, BC, Canada
Bronze, 70+, E/W, Pete Bowman, Ivins, UT
Bronze, 70+, E/W, Grace Whitlow, Nashville, TN

Thursday 10/8 - Day 2

Gold, 50-69, N/S, David Waterman, St. George, UT
Gold, 50-69, N/S, Teresa Waterman, St. George, UT
Gold, 50-69, E/W, Ron Jones, North Salt Lake, UT
Gold, 50-69, E/W, Kerma Jones, North Salt Lake, UT
Gold, 70+, N/S, Donna Kastler, St. George, UT
Gold, 70+, N/S, Frances Callister, St. George, UT
Gold, 70+, E/W, Grace Whitlow, Nashville, TN
Gold, 70+, E/W, Peter Bowman, Ivins, UT

Silver, 50-69, N/S, Ron Fakler, Springville, UT
Silver, 50-69, N/S, Maryann Fakler, Springville, UT
Silver, 50-69, E/W, Mary Beller, St. George, UT
Silver, 50-69, E/W, Judy Zimmerer, Fresno, CA
Silver, 70+, N/S, Elizabeth Jameson, St. George, UT
Silver, 70+, N/S, Greg Berry, Washington, UT
Silver, 70+, E/W, Shirley Woods, St. George, UT
Silver, 70+, E/W, Dorothy Weaver, St. George, UT 

Bronze, 50-69, N/S, Karen Garcia, Washington, UT
Bronze, 50-69, N/S, Richard Glass, St. George, UT
Bronze, 50-69, E/W, Mike Vasey, Fairfield, CA
Bronze, 50-69, E/W, Alice Vasey, Fairfield, CA
Bronze, 70+, N/S, Argie Carmichael, West Jordan, UT
Bronze, 70+, N/S, Myrtle Feller, St. George, UT
Bronze, 70+, E/W, Kathy Giebel, St. George, UT
Bronze, 70+, E/W, Rosemary Pritchard, St. George, UT
Bronze, 70+, Tie, Kay Besteman, St. George, UT
Bronze, 70+, Tie, Jeanine Smith, St. George, UT 

Overall Winners
Gold, Dave Waterman, St. George, UT
Gold, Teresa Waterman, St. George, UT

Friday 10/9 - Day 3 –Swiss Team Scores
Gold, 50-69, Ron Fakler, Springville, UT
Gold, 50-69, Mary Ann Fakler, Springville, UT
Gold, 50-69, Jan Pinder, Springville, UT
Gold, 50-69, Elaine Innes, Spanish Fork, UT
Gold, 70+, Argie Carmichael, West Jordan, UT
Gold, 70+, Myrtle Feller, St. George, UT
Gold, 70+, Betty Witteried, St. George, UT
Gold, 70+, Kay Mallery, St. George, UT 

Silver, 50-69, George Shelley, St. George, UT
Silver, 50-69, Vickki Shelley, St. George, UT
Silver, 50-69, Karen Garcia, Washington, UT
Silver, 50-69, Richard Glass, St. George, UT
Silver, 70+, David Waterman, St. George, UT
Silver, 70+, Terry Waterman, St. George, UT
Silver, 70+, Gerg Berry, Washington, UT
Silver, 70+, Elizabeth Jameson, St. George, UT 

Bronze, 50-69, Janet Billings, Provo, UT
Bronze, 50-69, Libby Hawkins, Orem, UT
Bronze, 50-69, Stephanie Johnson, Springville, UT
Bronze, 50-69, Robbie Clark, St. George, UT
Bronze, 70+, Becky Fellows, St. George, UT
Bronze, 70+, Pat Bramlage, St. George, UT
Bronze, 70+, Betty Noonan, St. George, UT
Bronze, 70+, Art Miller, St. George, UT