Navigation




Medal Golf Gross Division B 2010 Results


Men 50-54
Gold
, Bradley Maples, West Haven, UT, 159
Mike Kelly, Murray, UT, 162
Silver, Marty Gobiel, Menlo Park, CA, 184
Bronze, Garth Harward, American Fork, UT, 187
Edward Roffey, Grand Junction, CO, 189
Mark Neuenswander, Midvale, UT, 205
Bruce Anderson, Menlo Park, CA, 211

Men 55-59
Gold
, Russell Christensen, Murray, UT, 163
Silver, Bruce Chesnut, Pleasant Grove, UT, 165
Duncan Barlow, Layton, UT, 170
Lyle Ferguson, Salt Lake City, UT, 172
Bronze, Gary Burke, Sandy, UT, 184
Scott Burns, Kingman, AZ, 189
Steve Cordon, Roy, UT, 191
Craig Hummel, West Jordan, UT, 191
Ray Piccini, Etiwanda, CA, 191
Glen Davis, San Antonio, TX, 194
Mike Bohanna, Shingle Springs, CA, 195
Michael Gamet, Stanton, CA, 198
Bill Okeson, Cedar City, UT, 199
Peter Matysuk, Modesto, CA, 201
Royce Haakenson, Oakley, UT, 205
Gary Manning, Syracuse, UT, 217

Men 60-64
Gold
, Tony Pherribo, St. George, UT, 171
Silver, Vance van Dam, Didsbury, AB, Canada, 175
Bronze, Walter Pratt, St. George, UT, 176
Bronze, Pete Flores, Salinas, CA, 176
Don Carney, Modesto, CA, 178
Augustine Meza, Paso Robles, CA, 181
Gary Peterson, Hurricane, UT, 183
Tim Serr, Blackfoot, ID, 184
Michael Adams, Vernal, UT, 185
Bobby Giles, Columbia, SC, 188
Dennis Ladd, Chesterfield, MI, 188
Steve Barton, Blackfoot, ID, 188
David Doi, Jacksonville, OR, 191
Frank Katona, St. George, UT, 191
Ron Valverde, Ontario, CA, 192
Jerry Smario, Garden Valley, ID, 194
Dennis Montoya, St. George, UT, 196
Tom Corboy, Medicine Hat, AB, Canada, 198
Jerry Rees, St. George, UT, 199
Robert Bagozzi, Cardston, AB, Canada, 199
Doug McIver, Bend, OR, 201
James Hollingshead, Elko, NV, 207
Paul Crampton, Tracy, CA, 210
Robert Pugsley, St. George, UT, 246

Men 65-69
Gold
, Craig Davis, Washington, UT, 160
Douglas Plummer, Bountiful, UT, 172
Silver, Byron Lund, Draper, UT, 182
Silver, Michael Douglass, St. George, UT, 182
Silver, David Plummer, Bountiful, UT, 182
C Jack Searle, Murray, UT, 183
James Furr, Ivins, UT, 185
Leonard Salazar, Draper, UT, 186
Lynn Christensen, Washington, UT, 189
Keith McDonald, Vernal, UT, 189
Terry Hoffman, Oakley, UT, 189
Myron, Nelson, Woods Cross, UT, 192
Kent Henderson, West Point, UT, 192
Wayne Couch, Damascus, OR, 194
Reed Jensen, Holladay, UT, 194
Ronald Rushton, South Jordan, UT, 195
Jim Sheffield, Golden, CO, 195
Dennis Bartholomew, Salt Lake City, UT, 196
Robert Gordon, Bend, OR, 197
Alfonzo Meza, Modesto, CA, 199
Kenneth Ronjoin, Hurricane, UT, 200
Darrell Payne, Washington, UT, 203
Bob Peterson, Mesquite, NV, 213
Bill Fisher, Nevada City, CA, 217
Billy Peterson, San Diego, CA, 220
Larry Peterson, Bountiful, UT, 223
Bob Hare, St. George, UT, 237

Men 70-74
Gold
, LaRell Kunz, Victor, ID, 182
Silver, Dave Flett, Moraga, CA, 183
Phil Martinez, Manteca, CA, 186
Bronze, Jerry Kain, Sturgeon Bay, WI, 188
John Basa, Hilo, HI, 191
Melvin Briggs, Aurora, UT, 193
Elmo Nelson, Phoenix, AZ, 195
Kerry Newman, Modesto, CA, 200
Ray Walker, Oakley, CA, 202
William Kalis, Frederick, MD, 203
Don McNabb, St. George, UT, 203
William Hennessey, St. George, UT, 203
Kenneth Strate, Spring City, UT, 203
Ronald Buress, Washington, UT, 206
Stanley Tait, Sandy, UT, 212
Mel Harward, Taylorsville, UT, 214
Jon Doyle Neuenswander, Livermore, CA, 216
Wes Johnston, Midvale, UT, 220
George Ross, Sandy, UT, 223
Joseph Devine, Lancaster, PA, 229
Alvin Harward, Elk Ridge, UT, 235

Men 75-79
Gold
, Roy Miller, Salem, UT, 195
Silver, Clarence Smith, St. George, UT, 198
Bronze, Ralph Bowman, Salt Lake City, UT, 209
Darold Simmons, Salt Lake City, UT, 214
Gene Boyle, Anaheim, CA, 218
Richard Giles, Springville, UT, 222
Dick Worthen, Orem, UT, 223
Ray Cartee Mendon, UT, 224
Ron Gardner, Blackfoot, ID, 228
Clifford Green, Draper, UT, 233
Walter Clock, Bountiful, UT, 235
Dan Hydeman, St. George, UT, 244
Clark Steed, Sandy, UT, 259
George Maxwell, Sandy, UT, 262

Men 80-84
Gold
, Lavor Neuenswander, Livermore, CA, 179
Silver, Richard Bellio, Nipomo, CA, 186
Walter Cryer, Orem, UT, 187
Bronze, Erven Nelson, St. George, UT, 191
Bob Hummel, Sandy, UT, 191
Dev Clark, Rancho Murieta, CA, 198
Raymond Kelly, Salt Lake City, UT, 200

Women 60-64
Gold
, Robyn Davis, Washington, UT, 188
Lonnie Warner, Seeley Lake, MT, 198
Silver, Marsha Brown, Draper, UT, 212
Bronze, Margaret Polak, Washington, UT, 222
Yvonne Bartholomew, Salt Lake City, UT, 227
Carol Smith, Paradise, UT, 233
Mary Brian, Farmington, UT, 240
Glenda Ciarus, Moab, UT, 251
Karen Peters, Mequon, WI, 261

Women 65-69
Gold
, Pat Jensen, Holladay, UT, 217
Margie Horne, Orem, UT, 219
Silver, Paula Smith, Moab, UT, 221
Kathleen Searle, Murray, UT, 225
Bronze, Lynne Ekman, Bend, OR, 232
Bobbie Moore, Bend, OR, 234
MaryLoo Cordon, Roy, UT, 247

Women 75-79
Gold
, Bette Badger, Moab, UT, 226
Silver, Patricia Healey, St. George, UT, 230
Janet Peterson, Alpine, UT, 240
Muriel Smart, Hamilton, MI, 241
Bronze, Barbara Neuenswander, Livermore, CA, 247
Echo Hampton, Washington, UT, 249