Navigation




Medal Golf Net Division B 2010 Results


Men 50-54
Gold
, Mike Kelly, Murray, UT, 118
Bradley Maples, West Haven, UT, 139
Marty Gobiel, Menlo Park, CA, 151
Silver, Edward Roffey, Grand Junction, CO, 161
Garth Harward, American Fork, UT, 165
Bronze, Bruce Anderson, Menlo Park, CA, 167
Mark, Neuenswander, Midvale, UT, 177

Men 55-59
Gold
, Lyle Ferguson, Salt Lake City, UT, 136
Russel Christensen, Murray, UT, 137
Bruce Chesnut, Pleasant Grove, UT, 137
Silver, Duncan  Barlow, Layton, UT, 146
Gary Burke, Sandy, UT, 150
Bronze, Peter Matysuk, Modesto, CA, 151
Scott Burns, Kingman, AZ, 153
Michael Gamet, Stanton, CA, 158
Mike Bohanna, Shingle Springs, CA, 159
Steve Cordon, Roy, UT, 161
Bill Okeson, Cedar City, UT, 161
Glen Davis, San Antonio, TX, 161
Ray Piccini, Etiwanda, CA, 162
Royce Haakenson, Oakley, UT, 163
Craig Hummel, West Jordan, UT, 163
Gary Manning, Syracuse, UT, 169

Men 60-64
Gold
, David Doi, Jacksonville, OR, 133
Tony Pherribo, St. George, UT, 135
Silver, Tim Serr, Blackfoot, ID, 138
Bronze, Michael Adams, Vernal, UT, 139
Jerry Rees, St. George, UT, 141
Don Carney, Modesto, CA, 142
Walter Pratt, St. George, UT, 144
Augustine Meza, Paso Robles, CA, 145
Vance van Dam, Didsbury, AB, Canada, 145
Pete Flores, Salinas, CA, 146
Jerry Smario, Garden Valley, ID, 149
Bobby Giles, Columbia, SC, 152
Dennis Ladd, Chesterfield, MI, 152
Steve Barton, Blackfoot, ID, 152
Frank Katona, St. George, UT, 155
Gary Peterson, Hurricane, UT, 155
Paul Crampton, Tracy, CA, 157
James Hollingshead, Elko, NV, 159
Dennis Montoya, St. George, UT, 160
Robert Bagozzi, Cardston, AB, Canada, 161
Doug McIver, Bend, OR, 163
Ron Valverde, Ontario, CA, 164
Tom Corboy, Medicine Hat, AB, Canada, 166
Robert Pugsley, St. George, UT, 192

Men 65-69
Craig Davis, Washington, UT, 126
Gold, Douglas Plummer, Bountiful, UT, 134
Silver, Myron Nelson, Woods Cross, UT, 135
Bronze, Kent Henderson, West Point, UT, 144
David Plummer, Bountiful, UT, 144
Leonard Salazar, Draper, UT, 146
Michael Douglass, St. George, UT, 148
Lynn Christensen, Washington, UT, 149
James Furr, Ivins, UT, 149
Byron Lund, Draper, UT, 149
Darrell Payne, Washington, UT, 150
C Jack Searle, Murray, UT, 151
Jim Sheffield, Golden, CO, 151
Wayne Couch, Damascus, OR, 152
Robert Gordon, Bend, OR, 153
Keith McDonald, Vernal, UT, 156
Terry Hoffman, Oakley, UT, 156
Reed Jensen, Holladay, UT, 158
Billy Peterson, San Diego, CA, 160
Ronald Rushton, South Jordan, UT, 161
Dennis Bartholomew, Salt Lake City, UT, 163
Alfonso Meza, Modesto, CA, 163
Kenneth Ronjoin, Hurricane, UT, 164
Bob Peterson, Mesquite, NV, 166
Larry Peterson, Bountiful, UT, 168
Bill Fisher, Nevada City, CA, 171
Bob Hare, St. George, UT, 185

Men 70-74
Gold
, William Hennessey, St. George, UT, 129
Silver, Phil Martinez, Manteca, CA, 133
Dave Flett, Moraga, CA, 145
LaRell Kunz, Victor, ID, 146
Bronze, William Kalis, Frederick, MD, 147
Jerry Kain, Sturgeon Bay, WI, 150
Jon Doyle Neuenswander, Livermore, CA, 152
John Basa, Hilo, HI, 153
Melvin Briggs, Aurora, UT, 155
Kerry Newman, Modesto, CA, 156
Ray Walker, Oakley, CA, 158
George, Ross, Sandy, UT, 158
Elmo Nelson, Phoenix, AZ, 159
Ronald Buress, Washington, UT, 160
Don McNabb, St. George, UT, 161
Kenneth Strate, Spring City, UT, 165
Stanley Tait, Sandy, UT, 166
Wes Johnston, Midvale, UT, 170
Mel Harward, Taylorsville, UT, 174
Alvin Harward, Elk Ridge, UT, 187
Joseph Devine, Lancaster, PA, 191

Men 75-79
Roy Miller, Salem, UT, 145
Gold, Clifford Green, Draper, UT, 153
Clarence Smith, St. George, UT, 154
Silver, Darold Simmons, Salt Lake City, UT, 157
Bronze, Gene Boyle, Anaheim, CA, 162
Ron Gardner, Blackfoot, ID, 164
Ralph Bowman, Salt Lake City, UT, 169
Ray Cartee, Mendon, UT, 169
Walter Clock, Bountiful, UT, 175
Richard Giles, Springville, UT, 178
Dick Worthen, Orem, UT, 179
Dan Hydeman, St. George, UT, 182
George Maxwell, Sandy, UT, 211
Clark Steed, Sandy, UT, 211

Men 80-84
Gold
, Raymond Kelly, Murray, UT, 122
Lavor Neuenswander, Livermore, CA, 131
Silver, Walter Cryer, Orem, UT, 133
Richard Bellio, Nipomo, CA, 136
Bronze, Bob Hummel, Sandy, UT, 140
Erven Nelson, St. George, UT, 142
Dev Clark, Rancho Murieta, CA, 145

Women 60-64
Robyn Davis, Washington, UT, 138
Gold, Lonnie Warner, Seeley Lake, MT, 150
Silver, Carol Smith, Paradise, UT, 157
Marsha Brown, Draper, UT, 158
Margaret Polak, Washington, UT, 160
Bronze, Yvonne Bartholomew, Salt Lake City, UT, 163
Mary Brian, Farmington, UT, 164
Glenda Ciarus, Moab, UT, 179
Karen Peters, Mequon, WI, 191

Women 65-69
Gold
, Margie Horne, Orem, UT, 143
Pat Jensen, Holladay, UT, 155
Silver, Kathleen Searle, Murray, UT, 157
Paula Smith, Moab, UT, 161
Lynne Ekman, Bend, OR, 166
Bronze, Bobbie Moore, Bend, OR, 170
MaryLoo Cordon, Roy, UT, 171

Women 75-79
Bette Badger, Moab, UT, 160
Gold, Janet Peterson, Alpine, UT, 164
Patricia Healey, St. George, UT, 166
Silver, Muriel Smart, Hamilton, MI, 167
Barbara Neuenswander, Livermore, CA, 171
Bronze, Echo Hampton, Washington, UT, 185