Navigation




Bridge 2011 Results


Session A – Wednesday and Thursday AM

Gold Pairs
Gold, 77-99, N/S, Mary McCormick, Oconomowoc, WI
Gold, 77-99, N/S, Claire Riggs, Carmel, CA
Gold, 77-99, E/W, Trudy Corwin, St. George, UT
Gold, 77-99, E/W, Sherry Mann, St. George, UT
Silver, 77-99, N/S, Jerry Stauffer, Salt Lake City, UT
Silver, 77-99, N/S, Ellie Stauffer, Salt Lake City, UT
Silver, 77-99, E/W, Norm Lean, St. George, UT
Silver, 77-99, E/W, Mary Lean, St. George, UT
Bronze, 77-99, N/S, Myrtle Feller, St. George, UT
Bronze, 77-99, N/S, Argie Carmichael, West Jordan, UT
Bronze, 77-99, E/W, Ruthe Thompson, Hurricane, UT
Bronze, 77-99, E/W, Volunteer, St. George, UT

Silver Pairs
Gold, 70-76, N/S, Ron Greenlee, St. George, UT
Gold, 70-76, N/S, Elizabeth Jameson, St. George, UT
Gold, 70-76, E/W, Linda Young, St. George, UT
Gold, 70-76, E/W, Karen Garcia, St. George, UT
Silver, 70-76, N/S, Mavis Olsen, Victoria, BC, Canada
Silver, 70-76, N/S, Jean Tait, Courtenay, BC, Canada
Silver, 70-76, E/W, Sharon Dulberg, St. George, UT
Silver, 70-76, E/W, Rita Porta, St. George, UT
Bronze, 70-76, N/S, Mary Ann Fakler, Springville, UT
Bronze, 70-76, N/S, Ron Fakler, Springville, UT
Bronze, 70-76, E/W, Dorothy Weaver, St. George, UT
Bronze, 70-76, E/W, Shirley Woods, St. George, UT

Bronze Pairs
Gold, 50-69, N/S, Terry Waterman, St. George, UT
Gold, 50-69, N/S, David Waterman, St. George, UT
Gold, 50-69, E/W, Trish Ayers, St. George, UT
Gold, 50-69, E/W, Joan Geritz, St. George, UT
Silver, 50-69, N/S, Ron Sholes, Springfield, IL
Silver, 50-69, N/S, Carol Sholes, Springfield, IL
Silver, 50-69, E/W, Phyllis Hedberg, St. George, UT
Silver, 50-69, E/W, Myrna Olsen, St. George, UT
Bronze, 50-69, N/S, Irene Monical, Salt Lake City, UT
Bronze, 50-69, N/S, Martin Monical, Salt Lake City, UT
Bronze, 50-69, E/W, George Shelley, St. George, UT
Bronze, 50-69, E/W, Vickki Shelley, St. George, UT

Session B – Wednesday and Thursday PM

Gold Pairs
Gold, 77-99, N/S, Mary Lean, St. George, UT
Gold, 77-99, N/S, Norm Lean, St. George, UT
Gold, 77-99, E/W, Trudy Corwin, St. George, UT
Gold, 77-99, E/W, Sherry Mann, St. George, UT
Silver, 77-99, N/S, Jerry Stauffer, Salt Lake City, UT
Silver, 77-99, N/S, Ellie Stauffer, Salt Lake City, UT
Silver, 77-99, E/W, Betty Fellows, St. George, UT
Silver, 77-99, E/W, Pat Bramlage, St. George, UT
Bronze, 77-99, N/S, Myrtle Feller, St. George, UT
Bronze, 77-99, N/S, Argie Carmichael, West Jordan, UT
Bronze, 77-99, E/W, Libby Hawkins, Orem, UT
Bronze, 77-99, E/W, Janet Billings, Provo, UT

Silver Pairs
Gold, 70-76, N/S, David Waterman, St. George, UT
Gold, 70-76, N/S, Terry Waterman, St. George, UT
Gold, 70-76, E/W, Ron Fakler, Springville, UT
Gold, 70-76, E/W, Mary Ann Fakler, Springville, UT
Silver, 70-76, N/S, Mary Beller, St. George, UT
Silver, 70-76, N/S, Judy Zimmerer, Fresno, CA
Silver, 70-76, E/W, Shirley Woods, St. George, UT
Silver, 70-76, E/W, Dorothy Weaver, St. George, UT
Bronze, 70-76, N/S, Ron Greenlee, St. George, UT
Bronze, 70-76, N/S, Elizabeth Jamison, St. George, UT
Bronze, 70-76, E/W, Karen Garcia, St. George, UT
Bronze, 70-76, E/W, Linda Young, St. George, UT

Bronze Pairs
Gold, 50-69, N/S, Larry Fulk, St. George, UT
Gold, 50-69, N/S, Ginger Miller, St. George, UT
Gold, 50-69, E/W, Phyllis Hedberg, St. George, UT
Gold, 50-69, E/W, Myrna Olson, St. George, UT
Silver, 50-69, N/S, Louie Coletti, Mesquite, NV
Silver, 50-69, N/S, Linda Coletti, Mesquite, NV
Silver, 50-69, E/W, Vickki Shelley, St. George, UT
Silver, 50-69, E/W, George Shelley, St. George, UT
Bronze, 50-69, N/S, Cathy Powell, St. George, UT
Bronze, 50-69, N/S, Pat Fung, Guelph, ON, Canada
Bronze, 50-69, E/W, Trish Ayers, St. George, UT
Bronze, 50-69, E/W, Joan Geritz, St. George, UT

Swiss Team Scores Final

Gold Pairs
Gold, 77-99, N/S, Ron Greenlee, St. George, UT
Gold, 77-99, N/S, Elizabeth Jameson, St. George, UT
Gold, 77-99, E/W, Argie Carmichael, West Jordan, UT
Gold, 77-99, E/W, Myrtle Feller, St. George, UT
Silver, 77-99, N/S, Trudy Corwin, St. George, UT
Silver, 77-99, N/S, Sherry Mann, St. George, UT
Silver, 77-99, E/W, Linda Young, St. George, UT
Silver, 77-99, E/W, Volunteer, St. George, UT
Bronze, 77-99, N/S, Jeanine Smith, St. George, UT
Bronze, 77-99, N/S, Kay Besteman, St. George, UT
Bronze, 77-99, E/W, Dave Williams, St. George, UT
Bronze, 77-99, E/W, Carole Williams, St. George, UT

Silver Pairs
Gold, 70-76, N/S, Phyllis Hedberg, St. George, UT
Gold, 70-76, N/S, Myrna Olson, St. George, UT
Gold, 70-76, E/W, Ruthe Thompson, St. George, UT
Gold, 70-76, E/W, Volunteer,
Silver, 70-76, N/S, Jim Barrett, St. George, UT
Silver, 70-76, N/S, Rena Barrett, St. George, UT
Silver, 70-76, E/W, Margaret Ruschman, St. George, UT
Silver, 70-76, E/W, Don Ruschman, St. George, UT
Bronze, 70-76, N/S, Irene Monical, Layton, UT
Bronze, 70-76, N/S, Martin Monical, Layton, UT
Bronze, 70-76, E/W, Kerma Jones, North Salt Lake, UT
Bronze, 70-76, E/W, Ronald Jones, North Salt Lake, UT

Bronze Pairs
Gold, 50-69, N/S, Mary Beller, St. George, UT
Gold, 50-69, N/S, Judy Zimmerer, Fresno, CA
Gold, 50-69, E/W, Joan Geritz, St. George, UT
Gold, 50-69, E/W, Trish Ayers, St. George, UT
Silver, 50-69, N/S, Ron Sholes, Springfield, IL
Silver, 50-69, N/S, Carole Sholes, Springfield, IL
Silver, 50-69, E/W, Leda Fields, Arroyo Grande, CA
Silver, 50-69, E/W, Torre Houlgate-West, San Luis Obispo, CA
Bronze, 50-69, N/S, Jerry Stauffer, Salt Lake City, UT
Bronze, 50-69, N/S, Ellie Stauffer, Salt Lake City, UT
Bronze, 50-69, E/W, Linda Coletti, Mesquite, NV
Bronze, 50-69, E/W, Louie Coletti, Mesquite, NV

Overall Winners

Gold, Elizabeth Jameson, St. George, UT
Gold, Ron Greenlee, St. George, UT