Navigation




Pickleball Mixed Doubles 2011 Results


50 – 54 Division A
Gold, Mona Burnett, Surprise, AZ
Gold, Patrick Kane, Surprise, AZ
Silver, Denise Boutin, The Villages, FL
Silver, Jeff Christmann, Port Sanilac, MI
Bronze, Mary Whitfield, Livingston, TX
Bronze, Vance Christiansen, Whitefish, MT

50 – 54 Division B
Gold, Mary Lynn Larson, St. George, UT
Gold, Bob Gallihugh, St. George, UT
Silver, Susan Gapen, The Villages, FL
Silver, Rich Gapen, The Villages, FL
Bronze, Denise Allen, St. George, UT
Bronze, James Grappo, St. George, UT

55 – 59 Division A
Gold, Laurie Kilmain, Surprise, AZ
Gold, Mark Friedenberg, Seattle, WA
Silver, Karin Walton, San Diego, CA
Silver, Allen Hager, Pemberville, OH
Bronze, Diane Bock, The Villages, FL
Bronze, Marcus Bock, The Villages, FL

55 – 59 Division B
Gold, Penny Forgette, Albuquerque, NM
Gold, Gary Rutherford, Albuquerque, NM
Silver, Nida Swift, Goodyear, AZ
Silver, Roger Workman, Houston, TX
Bronze, DeeDee Jackson, North Hollywood, CA
Bronze, J D Shew, Salt Lake City, UT

60 – 64 Division A
Gold, Yvonne Hackenberg, Kalamazoo, MI
Gold, James Hackenberg, Kalamazoo, MI
Silver, Deb Harrison, The Villages, FL
Silver, Bill Freeman, The Villages, FL
Bronze, Sarah Gaines, St. George, UT
Bronze, Geoffrey Justiss, Sioux Falls, SD

60 – 64 Division B
Gold, Pam Gossett, St. George, UT
Gold, Darrell Asch, St. George, UT
Silver, Sandy Stephens, Madison, SD
Silver, Leland Moore, Bend, OR
Bronze, Bobbie Cooper, St. George, UT
Bronze, Robert Bock, St. George, UT

60 – 64 Division C
Gold, Linda Brandelius, Lincoln, CA
Gold, Dillard Cox, Lincoln, CA
Silver, Karen Werner, Buckeye, AZ
Silver, Joachim Werner, Buckeye, AZ
Bronze, Sally Dobson, North Las Vegas, NV
Bronze, Michael Dobson, North Las Vegas, NV

65 – 69 Division A
Gold, Sue Gardiner, Surprise, AZ
Gold, Dennis Dacey, Surprise, AZ
Silver, Juanita Vincent, Surprise, AZ
Silver, Marty Burns, Ashland, OR
Bronze, Sue Liley, Windsor, CO
Bronze, Michael Searle, St. George, UT

65 – 69 Division B
Gold, Marlene Northup, Surprise, AZ
Gold, William Mason, Denton, TX
Silver, Patricia Storer, St. George, UT
Silver, Bill Sederowita, St. George, UT
Bronze, Sharon Klotz, Lincoln, CA
Bronze, Thomas Gatti, Lincoln, CA

70 - 74
Gold, Jo Hancock, Surprise, AZ
Gold, Don Walker, Wooster, OH
Silver, Betty Silver, Lake Forest Park, WA
Silver, Robert Robillard, Seattle, WA
Bronze, Claire Norton, Granite Bay, CA
Bronze, Don Odle, St. George, UT

75 - 84
Gold, Pauline Avery, Surprise, AZ
Gold, Richard Northup, Surprise, AZ
Silver, Mary Hill, St. George, UT
Silver, Paul Alcantra, St. George, UT
Bronze, Bernie Darien, St. George, UT
Bronze, Gene Fradella, St. George, UT